Българският вратар Николай Михайлов записа пълни 90 минути за Омония

...

Петев и Ники Михайлов с четвърти пореден успех в Кипър

Българският вратар Николай Михайлов записа цялостни 90 минути за Омония (Никозия) при успеха с 3:0 над Ермис в мач от 20-ия кръг на кипърското състезание. Националът нямаше доста работа, като записа втора суха мрежа за 2018 година. " Детелините " пък надиграха изрично своя съперник, записвайки четвърти следващ триумф в шампионата под управлението на Ивайло Петев. Головете означиха Деметрис Христофи, който се разписа в 5-ата и 64-ата минути, а голмайсторът Мат Дербишър означи второто попадение в 7-ата минута.

Кипърецът към този момент има шест попадения, до момента в който англичанинът се разписа за 11-и път през сезона. Интересното е, че двамата подвигнаха доста формата си след идването на Петев, откакто капитанът вкара четвъртия си гол под управлението на някогашния селекционер на България, а Дербишър вкара пети гол от идването на родния треньор.

Омония остана на шесто място, само че към този момент има 32 точки, доближавайки петия АЕЛ, който има 33 точки, само че и мач по-малко. " Детелините " са отбора в най-хубава форма дружно с първенеца АПОЕЛ (Никозия) след идването на Петев. Двата отбора има 13 от 15 допустимо точки в последните пет дуела за състезание.