Българският волейболист Матей Казийски и неговият клубен отбор Тренто допуснаха

...

Матей Казийски и Тренто загубиха драматично от лидера в Италия

Българският волейболист Матей Казийски и неговият клубен тим Тренто позволиха трагично проваляне като хазаин от отбора на Перуджа в среща от 19-ия кръг на италианската Серия " А1 ".

Волейболистите на Тренто отстъпиха с 2:3 (25:19, 18:25, 22:25, 25:23, 11:15) гейма и по този метод позволиха четвърто следващо проваляне от този противник.

Матей Казийски приключи дуела с 16 точки за своя отбор, а най-резултатен за домакините стана Алесандро Микиелето с 19 пункта.

Над всички в срещата обаче беше Хайме Ерера, който осъществя 25 точки за спечелилите, а натурализираният кубинец Вилфредо Леон добави 19.

С триумфа си волейболистите на Перуджа продължиха серията си без загуба от началото на сезона, като тимът към този момент има 32 следващи победи във всички шампионати.

Закономерно това отрежда на тима от централна Италия първото място в класирането на Серия " А1 " с актив от 56 точки, до момента в който Тренто заема третата позиция с 36 пункта.

В различен дуел от вчерашния ден Александър Грозданов и неговият Верона победиха с 3:2 (25:21, 25:22, 20:25, 27:29, 19:17) като посетител Падуа и Аспарух Аспарухов в българското дерби на 19-ия кръг в Италия. И двамата родни национали приключиха срещата с по 4 точки в актива си.