Българският шампион Лудогорец отстрани гръцкия гранд Олимпиакос в квалификациите преди

...

Лудогорец победи Олимпиакос по пътя към Шампионската лига

Българският първенец " Лудогорец " в профил гръцкия гранд " Олимпиакос " в квалификациите преди груповата фаза на Шампионската лига. Двата тима не съумяха да се победят и приключиха наедно в двата си мача, като разногласието бе решен с осъществяване на дузпи в Разград. Българският отбор не пропусна нито една дузпа, до момента в който противниците не съумяха да вкарат две.

Двата тима се хвърли в офанзива още в първите минути на мач. В 31-ата минута гърците поведоха след контраофанзива и кръстосан пас в центъра, който докара до центрира и гол от близко на Ян М'Вила.

В началото на втора част Сотириу от " Лудогорец " съумя да смъкна с глава топката във вратарското поле, където Рубен Семедо от " Олимпиакос " направи несполучлив опит да избие топката и си вкара автогол,

В 55-ата минута, Кирил Десподов бе повален в наказателното поле и бе отсъдена дузпа.
Зад бялата точка застана кипърецът Сотириу, който вкара и " Лудогорец " поведе с 2:1.

В 62-ата минута бе отсъдена дузпа и за гръцкия тим, която бе изпълнена безгрешно от Ел Араби – 2:2. До края на мача нов гол не падна, макар че " Лудогорец " доминираше.
Източник: mediapool.bg