Българският национален отбор за младежи до 20 години започна с

...

Невероятна победа за България над фаворита Турция насред Истанбул на старта на Световното до 20 години

Българският народен тим за младежи до 20 години стартира с победа присъединяване на международното състезание в Дивизия III, което се организира в Турция. В първия си мач от група „ В “ воденият от Дерек Айслер отбор победи домакина Турция с 5:3 (0:1, 2:1, 3:1) в мач, изпълнен с обрати.

Нашите момчета на два пъти изоставаха с по един гол, а по-късно пък позволиха равнене за 3:3, с цел да стигнат в последна сметка до успеха. Тимур Турут даде задатък на турците в средата на първата третина.

Още в 22-ата секунда на втората част Никола Чальов изравни. Девет минути по-късно Енес Демир възвърне преднината на домакините. Три минути преди края на интервала Боян Илиев вкара за 2:2.

Александър Кожухаров изведе България напред в резултата с гол при числено преимущество 12:22 минути след началото на третата част. Само минути по-късно Огуз Каракоч изравни. В 15:49 минута Чальов вкара втория си гол в мача и направи 4:3 за България, а 52 секунди преди финалната сирена Александър Станимиров вкара на празна врата.

Освен с двете си попадения Никола Чальов се отличи и с една асистенция, а Стефан Пиротски направи две голови подавания. Вратарят Калоян Стоянов приключи мача с 35 спасявания (92,1%).

Тимур Турут добави и две асистенции към гола си, Осман Мейданчъ също асистира за два гола, а стражът Огулчан Къзълкая отрази 15 удара (78,9%).

Днес на българските национали следва мач с Израел, който започва присъединяване си на международното състезание с безапелационна победа с 16:1 над ЮАР. Мачът против израелците по стратегия стартира в 12:30 часа българско време.