Българският национален отбор по футбол загуби контролната си среща с

...

Дузпа пречупи българския тим в края на контролата с Русия

Българският народен тим по футбол загуби контролната си среща с участника на европейското състезание - Русия. Мачът се игра в Москва, а домакините победиха единствено с 1:0 след сполучливо изпълнен углавен удар от страна на Алексей Соболев в края на постоянното време.

Така " лъвовете " не престават да са без победа от 17 ноември 2019 година насам, когато съумяха да се наложат с 1:0 над Чехия в мач без значение от квалификациите за европейското състезание.

Снимка: Reuters

Двата отбора не демонстрираха атрактивен футбол, а селекционерът на националите Ясен Петров предприе редица промени спрямо предходния надзорен мач - равенството 1:1 със Словакия.

Още в 9-ата минута пък Кристиян Малинов получи травма и се наложи да бъде заменен от Петър Витанов.

Най-чистото състояние за " лъвовете " през първото полувреме изпусна Момчил Цветанов. 4 минути след първия съдийски сигнал той не съумя да засече топката след безредие в наказателното поле.

Иначе за Русия Роман Зобнин и Александър Головин най-често тормозеха българската отбрана и вратаря Иван Караджов.

През второто полувреме съветските футболисти продължаваха да диктуват събитията на терена. На българската врата застана Георги Георгиев, който беше " обстрелван " от ветерана Юрий Жирков и Алексей Соболев.

Именно последният вкара единствения гол в мача. В 83-тата минута Алексей Миранчук потегли на пробив през центъра. Той задмина Валентин Антов, който посегна към топката и го препъна. Главният арбитър Алексей Кулбаков без съмнение уточни бялата точка. Зад топката застана Соболев, който преодоля Георги Георгиев без проблем.

Под управлението на Ясен Петров " лъвовете " към момента нямат победа, като това беше пети мач за него.

Във вторник (8 юни) България гостува на международния първенец Франция за поредна инспекция.
Източник: btvnovinite.bg