Българският национал Александър Везенков игра 14:31 минути, в които реализира

...

Пет точки за Александър Везенков при загуба на Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Александър Везенков игра 14:31 минути, в които осъществя 5 точки, взе една битка и открадна една топка, само че това не задоволително за отбора на Олимпиакос, който отстъпи със 79:84 при семейството си на Анадолу Ефес в мач от шестия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Гостите от Турция изиграха доста мощно първо полувреме, малко преди края на което водеха с 13 точки при 41:28. След почивката Олимпиакос опита взлом и даже за малко съумя да излезе напред в резултата, само че този проблясък се оказа кратковременен.

В последна сметка Анадолу съумя да си върне преднината и относително умерено да затвори мача.

Василе Мицич бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки. Родриг Бобоа и Шейн Ларкин прибавиха по още 15 за Анадолу. За Олимпиакос с 11 точки приключи Хасан Мартин, а по 10 вкараха Шакил Маккисик и Костас Слукас.

Загубата е втора поредна за Олимпиакос и гръцкият гранд към този момент е с баланс от три победи и три провали. Анадолу е с две победи и три загуби.