Българският футболен доминатор в последните 12 години Лудогорец разгроми 4:0

...

Лудогорец сгъна на 4 Спартак , взе първа победа в Конференциите

Българският футболен доминатор в последните 12 години " Лудогорец " разгроми 4:0 словашкия " Спартак " (Търнава) игра на стадион " Хювефарма Арена " в Разград.

Мачът е първи от груповата фаза в клубния шампионат за Лигата на конференциите, който е трети по мощ в Европа, а успеха на " зелените " бе първа за тях в този шампионат.

След цялостен, само че ялов напън през първото полувреме домакините дръпнаха единствено за пет минути с два гола след почивката.

Иван Йорданов откри още в 46-ата минута с доста хубав гол, а може най-хубавият за разградчани тази есен Якуб Пьотровски направи 2:0 в 51-ата.

Отново полякът с обмислен удар по земя изненада вратаря на гостите Доминик Такач за 3:0.

Пьотровски бе покрай своя хеттрик в четвъртата минута на добавеното време с повтаряне на второто си попадение, само че вратарят Гашпарик мазета топката в краката на притичалия влезнал като запаса Мунир Шуиар, който с извънредно техничен удар фиксира крайното 4:0.

В другия мач от група Н абсолютният любимец " Фенербахче " надигра вкъщи с 3:1 датския " Нордшеланд ", а някогашният състезател и капитан на " Лудогорец " Кирил Десподов вкара първия си гол за гръцкия ПАОК.
Крилото се разписа при сложната победа 3:2 при гостуването на гръцкия гранд на ХИК в Хелзинки в група G на същия шампионат.

Ето избора за титулярни сформира на двамата треньори Ивайло Петев и Михал Гашпарик.

" Лудогорец ": Симон Слуга, Сон, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Аслак Фон Витри, Якуб Пьотровски, Иван Йорданов, Клод Гонсалвеш, Кайо Видал, Матиас Тисера, Бърнард Текпетей.

" Спартак ": Доминик Такач, Себастиан Коша, Николас Горосито, Кристиан Кощърна, Мартин Микович, Адриан Желкович, Мартин Шулек, Филип Байнович, Ян Бернат, Михал Дуриш, Кевин Офори.
Източник: lupa.bg