Българските тенисистки Диа Евтимова и Юлия Стаматова преодоляха успешно първия

...

Евтимова и Стаматова преминаха първия кръг в Анталия

Българските тенисистки Диа Евтимова и Юлия Стаматова преодоляха сполучливо първия кръг на тенис шампионата на твърди кортове навън в турския курорт Анталия.

Поставената под №2 Евтимова разгроми рускинята Екатерина Макарова с 6-2, 6-0 единствено за 55 минути, като направи шест пробива в мача и веднъж сбърка на своя сервис.

Съперничка на Диа в идващия стадий ще бъде друга рускиня - 17-годишната Вероника Пепеляева, която на старта отстрани унгарката Алекса Пирок в три сета 6-1, 3-6, 6-2.

Стаматова пък победи безапелационно представителката на домакините Чемре Анил с 6-3, 6-2. Във втори кръг Стаматова ще спори с туркинята Илай Йорук, която даде единствено един гейм на румънката Мара Кристиана Поп - 6-1, 6-0. Турнирът в Анталия е с награден фонд 15 000 $. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg