Българската биатлонистка Милена Тодорова записа голям успех. Младата състезателка спечели

...

Милена Тодорова със сребро на Световното по биатлон

Българската биатлонистка Милена Тодорова записа огромен триумф. Младата състезателка завоюва сребърен орден в самостоятелната дисциплинираност на 12.5 км Световното състезание за юноши и девойки.

Състезанието се организира в Ленцерхайде (Швейцария).

Тодорова позволи три неточности в четирите си стрелби, само че бе отлична в бягането и стигна до сребърния орден.

Българката приключи на 1:07.9 минута зад победителката Анастасия Халиулина от Русия. Трета приключи швейцарката Еми Басерга.

Още две българки участваха в конкуренцията. Мария Здравкова се класира на 24-о място с две пропуснати цели и закъснение от 3:45.3 минути, а Любомира Пехливанска позволи 5 неточности в първите си две стрелби и не приключи.