Българката Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на

...

Юлия Стаматова е четвъртфиналистка на сингъл и полуфиналистка на двойки на турнир в Румъния

Българката Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата на клей в Брашов, Румъния с награден фонд 15 хиляди $.

Поставената под №3 Стаматова отстрани представителката на домакините Бианка Елена Барбулеску, която се отхвърли поради физически проблем след 39 минути игра, откакто загуби първите осем гейма в мача.

Така българката си обезпечи 2 точки за международната класация, а в спор за място на полуфиналите тя ще играе против друга румънка - квалификантка Бианка Булат.

В схемата на двойки Стаматова и италианката Николе Фоса, сложени под № 1, завоюваха на четвъртфиналите против участващите с " уайлд кард " представителки на домакините Сара Драгня и Ирис Збранка с 6:1, 6:2 за 55 минути.