Българката Денислава Глушкова отпадна на осминафиналите на за девойки. Нашето

...

Силите на Денислава Глушкова стигнаха само за 1/8-финал на Australian Open 2022

Българката Денислава Глушкова отпадна на осминафиналите на за девойки. Нашето момиче отстъпи на лидерката в схемата и първа в международната класация Петра Марчинко от Хърватия с 3:6, 1:6 за час и 2 минути игра!
Преди този мач надарената ни тенисистка записа две победи и то без да загуби сет. Тя отстрани №15 в схемата Лаура Хиетаратна от Финландия с 6:3, 6:4 и Амели Шмейкалова от Чехия с 6:3, 6:2. За Денислава това бе дебют в шампионатите от Големия шлем!
Двубоят стартира равностойно, само че хърватката проби българката за 4:2. Глушкова върна пробива и понижи на 3:4, само че последва нов пробив за Марчинко, след което тя взе първия сет с 6:3. Във втория хърватката реализира ранен пробив за 2:1, а нашето момиче не взе нов гейм до края, отстъпвайки с 1:6.
Денислава Глушкова е състезателка на Търговска колегия " Дема ". На шампионата в Австралия Денислава бе под управлението на Даниел Ангелов – народен треньор и координатор на Спортната комисия към Българска федерация по тенис.
Източник: sportlive.bg