България победи с 2:1 сета от Грузия в последния си

...

България се справи с Грузия и запазва мястото си в група I на “Били Джийн Къп“

България победи с 2:1 сета от Грузия в последния си мач от първата фаза в група I на зона Европа/Африка на шампионата " Били Джийн Къп ", международно отборно състезание при дамите. Двубоите се организираха на червени кортове в турския курорт Анталия. След триумфа българките резервираха мястото си в групата и за идната година.

В първия мач за деня Джулия Терзийска даде задатък на националките, откакто победи Тамари Гагошидзе с 6:1, 6:1 за 57 минути игра.

Виктория Томова ганарнира триумфа на България след 6:3 в първия сет и отричане на левичарката Мирям Болквадзе.

В мача на двойки, която нямаше значение за крайния победител, 15-годишната Росица Денчева и 14-годишната Йоана Константинова изгубиха от Гагошидзе и Зозия Кардава с 5:7, 0:6.

България приключи на четвърта позиция в групата си с две победи против Швеция и Грузия и три загуби от Австрия, Хърватия и Словения.

България се показа в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Джулия Терзийска, Йоана Константинова и Росица Денчева. Капитан на България е Дора Рангелова.

Източник: trafficnews.bg