България падна от Беларус с 0:1 в контролна среща, изиграна

...

България много слаба в контролата с Беларус, паднахме насред Националния стадион

България падна от Беларус с 0:1 в контролна среща, изиграна на Националния стадион „ Васил Левски ”. Двубоят беше последна инспекция за тима на Георги Дерменжиев преди решителния конфликт с Унгария в края на март. Единственият гол на съвсем празния стадион означи Дмитри Подстрелов в 14-та минута. Най-добрият късмет за нашите се откри пред Спас Делев в края на първата част, само че изстрелът му в горния ляв ъгъл бе избавен от вратаря, а в следствие се отби в напречната греда.

България стартира по-активно срещата и дебютантът Димитър Илиев стреля над вратата от границата на наказателното поле. В ответната офанзива неприятни дейности на българската защита и рикошет разрешиха на топката да стигне до Подстрелов, който не остави шансове на Георги Георгиев. През второто полувреме опциите пред вратата на Беларус бяха половинчати и даже промените не трансформираха крайния резултат. В 73-та минута Беларус пропусна най-чистото състояние в мача, когато при контраофанзива Подстрелов стреля в навън.
Източник: novinite.bg