Българите започнаха по-добре срещата и поведоха с 2:0 в резултата.

...

България допусна трета загуба в Европейския шампионат по хандбал за младежи

Българите започнаха по-добре срещата и поведоха с 2:0 в резултата. Те демонстрираха доста добра игра в отбрана, а вратарят Николай Петров на два пъти съумя да избави рискови удари на играчите на символичните домакини в мача. След малко повече от 6 минути игра финландците съумяха да изравнят при 2:2, а след ново тъждество при 3:3 родните представители дръпнаха с 3 гола преднина – 6:3, в 15:20 минута на първата част. В 20-та минута Финландия още веднъж възвърнаха равенството при 7:7 след бърза офанзива, а малко по-късно и поведе за първи път в срещата - 8:7. В самия завършек на първата част скандинавците съумяха да поведат с 3 гола и на полувремето резултатът бе 12:9.

В началото на второто полувреме за малко повече от 6 минути игра Финландия съумя да поведе с 5 гола при 16:11, а малко по-късно и с 6 попадения при 18:12. Националите на България съумяха в 48-та минута на мача да понижат изоставането си до два гола - 21:23, само че финландците небрежно си възвърнаха преднината си от 5 попадения - 26:21 - към 8 и половина минути преди края на мача. В 52-та минута на мача голмайсторът на България на шампионата Михаел Иванов напусна игра поради травма. Той приключи срещата със 7 гола. Силите на националите не стигнаха за поврат и Финландия завоюва мача с 30:24 (12:9).

За спечелилите Бенджамин Пейтсаро вкара 9 гола. За България Михаел Иванов приключи със 7 гола, Николай Генов добави 6, а Божидар Симеонов осъществя 5 попадения.