Българите Александър Лазаров, Габриел Донев и Янаки Милев стартираха с

...

Седем българи се класираха за втория кръг в Созопол

Българите Александър Лазаров, Габриел Донев и Янаки Милев стартираха с победи на интернационалния шампионат по тенис за мъже на твърда настилка от сериите " Фючърс " на Световната федерация ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди $ и се причислиха към Александър Донски, Пьотр Нестеров, Симеон Терзиев и Антъни Генов, които през вчерашния ден се класираха за втория кръг на конкуренцията.

Поставеният под номер 1 национал Лазаров надви безапелационно над Влад Андрей Данку (Румъния) с 6:1, 6:2 за 58 минути и записа шеста поредна победа, откакто през предходната седица победи във втория от трите надпревари от веригата на ITF в Созопол. Той ще играе за място на четвъртфиналите против квалификанта Яша Шайрих (Полша).

Донев записа експресен триумф без изгубен гейм за 48 минути против квалификанта Габриел Матушевски (Полша), а участващият с " уайлд кард " Милев отстрани различен поляк Мартин Павелски с 6:2, 4:6, 6:1 и във втория кръг ще срещне сънародника си и шести в схемата Александър Донски.

Други четирима българи отпаднаха в първия кръг. Симон Антони Иванов претърпя проваляне от Валентин Ванцъ (Румъния) с 3:6, 2:6, а Адриано Дженев загуби от номер 3 Щефан Палош (Румъния) с 6:7(2), 1:6. Участващите с " уайлд кард " Динко Динев и Джордж Лазаров също не съумяха на старта. Динев падна от Шимон Келан (Полша)  с 3:6, 2:6, а Лазаров напусна конкуренцията след 2:6, 2:6 от втория подложен Владислав Орлов (Украйна).

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.