Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха Валенсия

...

Везенков с основен принос за победата на Олимпиакос над Валенсия

Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха Валенсия с 92:85 (15:25, 20:20, 30:13, 27:27) като посетител в Испания в среща от 25-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Успехът бе седми следващ и общо 18-и за гръцкия гранд, който е водач във краткотрайното класиране. Тимът на Валенсия заема девето място преди изиграването на всички мачове от кръга с актив от 13 победи и 12 провали.
 Везенков бил Ерлинг Халанд на европейския баскетбол

Любопитно сравнение

Александър Везенков способства за успеха на гостите от Пирея с 20 точки, 16 от които означи през второто полувреме и добави 7 битки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 33 минути на терена. Очаква се още на следващия ден Везенков да дойде в България и да се причисли към националния тим на България за основното домакинство на Португалия в неделя (26 февруари) от предварителните квалификации за Евробаскет 2025.

Испанският отбор направи по-добро първо полувреме и поведе с 15 точки при 25:10 една минута преди края на първата четвърт, която завърши при 25:15. След към две минути и половина игра.
 Александър Везенков поведе Олипмпиакос към успех за Купата на Гърция

Ново ужасно показване за българина

Олимпиакос изравни за 25:25, само че Валенсия също отвърна с поредност от 10 безответни точки. Минута преди почивката разликата отново стигна 15 точки при 45:30, а гостите съумяха да стопят 5 точки от пасива си и изоставаха с 35:45 след първото полувреме.

Отлична трета четвърт обърна развоя на срещата в интерес на Олимпиакос. Гръцкият състав направи серия от 15:0 и поведе с 52:50, а след 30 минути игра резултатът бе 65:58. Малко след началото на последния интервал Олимпиакос усили задатъци си до 15 точки при 73:58, баскетболистите на Валенсия смъкнаха разликата до 6, само че Олимпиакос още веднъж се откъсна за 80:69 при оставащи три минути и половина и задържа водачеството си до края.
 Александър Везенков с 22 точки при триумфа на Олимпиакос над Панатинайкос

Българинът бе най-резултатен за триумфа и приключи с " дабъл-дабъл "

Костас Папаниколау бе най-резултатен за гостите с 22 точки, 4 битки и 3 асистенции, а Томас Уолкъп се отличи с 13 точки, 2 битки и 6 асистенции.

За Валенсия Клемен Препелич осъществя 21 точки и 4 асистенции.

В идващия си дуел в Евролигата тимът на Олимпиакос ще гостува на италианския Армани Олимпия Милано на 3 март.