Айнтрахт Франкфурт и Байерн Мюнхен играят при 1:5 на старта

...

НА ЖИВО: Айнтрахт - Байерн 1:5, баварците се забавляват

Айнтрахт Франкфурт и Байерн Мюнхен играят при 1:5 на старта на Бундеслигата. Двубоят се играе на „ Дойче Банк Парк” и се излъчва онлайн по DIEMA SPORT 3. В уеб страницата Gong.bg ще проследим най-интересното от дуела. Йозуа Кимих откри резултата в 5-ата минута, а шест по-късно Бенжамен Павар удвои. В 29-ата минута се разписа и Садио Мане. В 36-ата минута Джамал Мусиала вкара четворто попадение за гостите. В 64-ата минута Рандал Коло Муани върна един гол за "орлите ".

Първата заплаха пред една от двете порти пристигна още във 2-ата минута. Йозуа Кимих центрира от корнер, а в наказателното поле най-съобразителен беше Садио Мане, който насочи удар с глава, само че над вратата. Три минути по-късно баварците поведоха. Гостите получиха право да изпълнят директен свободен удар на към 25 метра от вратата. Феновете на "орлите " пуснаха димки по същото време, от което се възползва Кимих. Халфът с остроумен удар по земя потърси близката греда, а Кевин Трап не съумя да реагира и благодарение на гредата, топката се озова в мрежата - 0:1.

В 11-ата минута първенците удвоиха задатъка си. Кимих центрира в наказателното поле, където се получи безредие. Томас Мюлер опита удар, който беше блокиран, само че топката се озова в непокрития Бенжамен Павар и френският национал с мощен удар от 5-6 метра в далечния ъгъл матира Трап за повторно.

Само минута по-късно "орлите " бяха покрай понижаване на резултата. След осъществяване на корнер Тута надскочи Алфонсо Дейвис и насочи удар с глава, който срещна гредата. В 15-ата минута Джамал Мусиала овладя топката в наказателното поле след неточност на Тута и насочи удар от дребен ъгъл, който вратарят избави.

В 24-ата минута Томас Мюлер пропусна да реши всичко в мача. Баварците проведоха нова страхотна офанзива. Серж Гнабри напредна през центъра, навлезе в наказателното поле и с пас преодоля към Мюлер преодоля Трап. Германският национал обаче се подхлъзна и от няколко метра не съумя да прати топката в опразнената врата, а уцели гредата. Три минути по-късно Йеспер Линдстрьом направи непростин пропуск. Халфът проби през центъра с доза шанс преодоля трима бранители и останал очи в очи с Нойер стреля около вратата.

В 28-ата минута Джамал Мусиала насочи подъл удар от даленча отдалеченост, който беше отразен от Трап, а по-късно кълбото срещна и гредата. Само минута по-късно баварците вкараха трето попадение. Мусиала лиши топката от Роде в средата на терена и незабавно пусна извеждащ пас за Гнабри. Седмицата напредна и с точно центриране откри Мане, а сенегалецът с глава матира Трап за 0:3.

Малко по-късно Мане още веднъж беше покрай гол, само че ударът му кацна върху гредата. В 36-ата минута обаче нямаше какво да спре първенците. Мане се оправи с Тута, напредна и пусна пас към Мюлер в наказателното поле, а той с по диагонал подаване към Мусиала преодоля Трап, а младокът на празна врата вкара за 0:4.

Баварската машина продължи да гази във Франкфурт и в 43-ата минута възпитаниците на Юлиан Нагелсман вкараха пети гол. Гнабри получи извеждащ пас зад защитата, напредна и мушна топката сред краката на Трап за 0:5.

Байерн понижи оборотите при започване на втората част. В 54-ата минута Филип Костич проби в наказателното поле и падна след шпагат на Павар. Домакините желаеха дузпа, само че повторенията демонстрираха, че французинът играе с топката. Минута по-късно резервата Кристиян Якич прати топката във вратата. Хърватинът беше изведен от Тута самичък против Нойер, вратарят опита да избие, само че не съумя и халфът прати кълбото във вратата. Попадението обаче беше анулирано поради засада на играча на домакините.

В 64-ата минута Айнтрахт върна един гол. Люка Ернандес върна към излезлия пред наказателното поле Нойер. Вратарят потегли да финтира друга запаса на домакините Рандал Коло Муани, само че нападателят съумя да му отнеме и без проблеми прати топката в опразнената врата за 1:5.

Веднага по-късно за Байерн дебютира новото попълнение - 17-годишният Матис Тел, който пристигна от Рен. Френският юношески национал размени Гнабри.

Айнтрахт - Байерн 1:5

0:1 Йозуа Кимих (5)

0:2 Бенжамен Павар (11)

0:3 Садио Мане (29)

0:4 Джамал Мусиала (36)

0:5 Серж Гнабри (43)

1:5 Рандал Коло Муани (64)

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 18. Алмани Туре, 2. Евън Ндика, 35. Тута, 8. Джибрил Соу, 17. Себастиан Роде, 10. Филип Костич, 36. Ансгар Кнауф, 27. Марио Гьотце, 29. Йеспер Линдстрьом, 19. Рафаел Сантос Боре

Треньор: Оливер Глазнер

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Павар, 2. Дайо Упамекано, 21. Люка Ернандес, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йозуа Кимих, 18. Марсел Забитцер, 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала, 7. Серж Гнабри, 17. Садио Мане