Айнтрахт Франкфурт и Барселона играят при резултат 0:0 в първи

...

НА ЖИВО: Айнтрахт - Барселона 0:0, дискусионно решение на ВАР

Айнтрахт Франкфурт и Барселона играят при резултат 0:0 в първи четвъртфинален мач от Лига Европа. Двубоят на „ Дойче Банк Парк” започва през днешния ден от 22:00 часа.

Каталунците стартираха нападателно и още в 3-ата минута Кевин Трап трябваше да се намесва решаващо, избивайки с една ръка в ъглов удар отдалечен изстрел на Феран Торес. Крилото на гостите проби през центъра и заложи на компактен изстрел, пращайки топката под гредата, само че стражът на домакините реагира чудесно.

Германският отбор отговори три минути по-късно. Джибрил Соу стреля с мощен изстрел, който мина рисково покрай десния непряк дирек. Малко по-късно Гави се намеси уверено след рисково центриране на Филип Костич, избивайки в ъглов удар пред погледа на Джибрил Соу.

Постепенно възпитаниците на Шави заложиха на нормалния си жанр и градяха офанзивите си с многочислени разигравания. От своя страна Айнтрахт седеше добре спретнат и опитваше да изненада съперника си на контраофанзива.

В 17-ата минута Барселона стигна до нова добра опция. Пиер-Емерик Обамеянг бе изведен от Феран Торес в наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл, само че прати топката в навън.

В средата на първото полувреме наставникът на каталунците трябваше да направи насилствена смяна, откакто Жерар Пике получи травма и на негово място в игра се появи Клеман Ленгле. В 27-ата минута изстрел на Филип Костич бе блокиран.

Барселона наложи цялостен надзор на топката и малко преди края на първата част притежанието на кълбото бе 70:30 в интерес на гостите. В 35-ата минута Йеспер Линдстрьом стигна първи до отбитата топка. Халфът оптрави незабавно удар от границата на наказателното поле, който мина над вратата.

В 38-ата минута основният арбитър Сърджан Йованович уточни бялата точка след прикосновение сред Серхио Бускетс и Рафаел Боре. Ситуацията бе прегледана благодарение на ВАР и първичното решение бе анулирано. Реферът реши, че капитанът на каталунците е избил топката чисто от краката на нападател на домакините.

АЙНТРАХТ - БАРСЕЛОНА 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

АЙНТРАХТ: Кевин Трап, Тута, Мартин Хинтерегер, Еван Ндика, Кристиан Йокич, Джибрил Соу, Ансгар Кнауф, Филип Костич, Йеспер Линдстрьом, Даичи Камада, Рафаел Боре

Треньор: Оливер Гласнер