Атлетико (Мадрид) стигна до впечатляващ обрат с 3:2 при домакинството

...

Атлетико осъществи немислим обрат срещу Валенсия с два гола в продължението

Атлетико (Мадрид) стигна до впечатляващ поврат с 3:2 при семейството си на Валенсия от 22-ия кръг на Ла Лига.

" Дюшекчиите " изоставаха с два гола пасив на почивката, само че се разсъниха през второто полувреме.

В 25-ата минута Юнус Муса изведе " прилепите " напред, а в самия завършек на частта Уго Дуро напълно смълча " Уанда Метрополитано " за 0:2.

В 56-ата минута Луис Суарес останал самичък против вратаря направи непростителен пропуск.

Шоуто на домакините стартира в 64-ата, когато Матеус Куня засече центриране в опразнената врата и понижи.

В продължението на мача първо Анхел Корея (91`), а по-късно Марио Ермосо (90+3`) се трансфораха в герои за домакините.

Така Атлетико взе скъп триумф и с 36 точки е на 4-ото място в класирането. Валенсия резервира 9-ата си позиция с 29 пункта.