Атлетико (Мадрид) победи госта си Леванте в двубой от 19-ия

...

Гол от дузпа донесе трите точки за Атлетико срещу Леванте

Атлетико (Мадрид) победи госта си Леванте в дуел от 19-ия кръг на испанското футболно състезание.

Домакините се постановиха с 1:0, с попадение на Антоан Гризман от дузпа през второто полувреме.

Успехът изкачи столичани на две точки зад водача в подреждането Барселона, който обаче към момента не е изиграл дуела си от настоящия кръг.

Леванте е в средата на класирането, като остава без победа към този момент в 5 следващи мача от Ла Лига.

Снимка 399913
Източник:

През първото полувреме гостите не стигнаха до нито една по-сериозна заплаха пред вратата на противника си.

За сметка на това Коке, Гризман и Партей не спираха да тормозят отбраната на Леванте, изпробвайки реакциите на вратаря на отбора при всяка комфортна за това опция.

Коке даже се добра до отбелязване на попадение, тимът му се зарадва уместно, Диего Симеоне също побърза да победи, само че откакто двата състава се насочиха към терена, основният арбитър получи знак, че ще би трябвало да употребява системата за видеонаблюдение.

Снимка 399910
Източник:

На първо време не стана ясно каква е съответната причина за това, само че след допитването до технологията ВАР, основният арбитър реши да не признае гола за " дюшекчиите ". Причината - осъществено нарушаване в хода на головата офанзива на мадридчани.

През второто полувреме домакините продължаваха все по този начин настойчиво да притискат съперника си.

С пропуски се отличиха Хуанфран, Коке и Партей, само че топката по този начин и не влизаше в мрежата на Леванте.

Снимка 399909
Източник:

В 57-ата минута защитник на Леванте игра с ръка в наказателното поле на отбора си и реферът уточни бялата точка. Зад топката застана Антоан Гризман, който не сгреши, вкарвайки топката в мрежата.

Двадесет минути преди края пък избавяне на Облак резервира актива от точки за Атлетико, след изстрел към вратата от близка отдалеченост.

В самия завършек на срещата появилият се като запаса Тома Лемар можеше да удвои преднината на столичани, само че не съумя да откри очертанията на задачата при отлична обстановка в интерес на отбора на Симеоне.

Така или другояче, макар триминутното продължение на дуела, до отбелязването на нови попадения по този начин и не се стигна.