Атлетик Билбао се класира за осминафиналите на туртира за Купата

...

Атлетик Билбао се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Краля

Атлетик Билбао се класира за осминафиналите на туртира за Купата на Краля в Испания.

Баските разгромиха с 6:1 като посетител Елденсе в последния 1/16-финал на шампионата.

Гостите взеха преднина от два гола до почивката посредством Нико Уилямс в 35-та и Алекс Беренгер в 41-та минута.

Олег Сарагоса вкара трети гол при започване на втората част, а Беренгер направи 4:0 с втория си гол в мача в 65-а минута. Елденсе стигна до почетно попадение в 67-ата минута посредством Марио Соберон. Атлетик дооформи разгрома след автогол на Рубен Мачадо и попадение на Икер Муниаин в последната минута.

За осминафиналите в шампионата се класираха още Барселона, Реал Мадрид, Бетис, Атлетико Мадрид, Алавес, Селта, Еспаньол, Леванте, Майорка, Осасуна, Реал Сосиедад, Севиля, Спортинг (Хихон), Валенсия и Виляреал, а жребият за тази фаза ще се тегли на 7 януари.