Атлетик Билбао измъкна победата при гостуването на Бетис в двубой

...

Атлетик Билбао срази 10 от Бетис

Атлетик Билбао измъкна успеха при гостуването на Бетис в дуел от 17-ия кръг на Примера дивисион и към този момент в шести мач подред не познава усета на провалянето.

Баските се възползваха по най-хубавия метод от численото си преимущество, което получиха в 34-ата минута, когато Жорди Амат получи червен картон за нарушаване в наказателното поле. Раул Гарсия откри, откакто осъществя отсъдената дузпа.

Резултатът се резервира до 85-ата минута, когато мароканеца Зухаир Федал си наниза автогол и подпечата триумфа на баските. Двата отбора имат по 21 точки, като Атлетик излезе на 11-ото място, до момента в който Бетис е 13-и.
Примера дивисион 17 кръг, петък 22 декември  Бетис 0:2краен резулат  Атлетик Билбао