Атланта Брейвс измъкна драматична победа с 4:3 след пълен обрат

...

Атланта завърши епичен обрат с разходка в 10-ия

Атланта Брейвс измъкна трагична победа с 4:3 след цялостен поврат като посетител на Сейнт Луис Кардиналс и завоюва пета поредна серия в постоянния сезон на МЛБ. " Смелчаците " изоставаха с 0:3 след 8 ининга, само че с 3 точки в последното си нахлуване изравниха резултата, а в спомагателната 10-а част означиха още един път и записаха 12-и триумф в последните 16 мача и втори от три срещи на ст. " Буш " през уикенда.

Нападението на гостите в 9-ия ининг стартира с двоен шлагер на Фреди Фрийман, последван от RBI-сингъл на Джош Доналдсън. Още преди риливърът на " чинките " Джордан Хикс да успее да направи първия навън, офанзивата на Атланта към този момент бе вкарала втора точка след база за боли на Ник Маркакис и нов RBI-сингъл, този път на Остин Райли. Влезлият по неотложност Андрю Милър (BS 2) съумя да направи страйкаут против Брайън Маккан, само че незабавно по-късно Ози Албиес стигна търпеливо до индивидуален шлагер за изравнителната точка.

В екстра ининга батерите на Брейвс също демонстрираха здрави нерви против трима разнообразни питчери на домакините и в последна сметка реализираха задачата. Тайлър Уеб (L 0-1) изпълни базите при 2 аута с умишлена разходка против Райли, само че по-късно вместо да завърши частта, подари база за боли и на Маккан, донесла му победната RBI.

В затварянето на 10-ия топката пое клоузърът на Атланта Люк Джаксън (S 7), който даде един шлагер, само че компенсира с 2 страйкаута и постави точка на епичния поврат. Победата заслужи Джейкъб Уеб (W 3-0), изработил съвършена отбрана в долната част на 9-ия ининг.

За Кардиналс (26-26) това беше четвърто проваляне в последните шест дуела, като отборът не е печелил два следващи мача след 1 май. В класирането на Централната дивизия в Националната лига тимът е трети, на четири мача и половина зад водача Чикаго Къбс (30-21) и на три мача зад Милуоки Бруърс (30-24).

Брейвс (30-24) пък се приближи на мач и половина от първото място в Източната дивизия, заемано от Филаделфия Филис (31-22). Трети се движи Ню Йорк Метс (26-26), с три мача закъснение от Атланта.

Сейнт Луис Кардиналс - Атланта Брейвс 3:4 (10 ининга)