Арсенал спечели за 15-и път в своята история трофея Къмюнити

...

Историята се повтори – Арсенал пак победи Челси и вдигна нов трофей на Уембли“!

Арсенал завоюва за 15-и път в своята история трофея " Къмюнити шийлд ". На финала, играна пред полупълните трибуни на " Уембли ", момчетата на Арсен Венгер се оправиха с първенците от Челси. Редовното време приключи при резултат 1:1, а при дузпите, изпълнени по новия формат " АББА ", " топчиите " надвиха с 4:1.

Първата дума в този забавен край имаха символичните посетители от Челси, които поведоха секунди след началото на втората част. Преднината на " сините " се резервира до 80-ата минута, когато селекцията на Антонио Конте претърпя двоен удар - червен картон за Педро и гол във вратата на Куртоа, дело на Коласинац.

При наказателните удари нервите на Арсенал бяха " стоманени " реализирайки всички свои дузпи, до момента в който за Челси съдбовни пропуски направиха Тибо Куртоа и новото многомилионно попълнение - Алваро Мората.

Битката на " Уембли " стартира с минута безмълвие в памет на починалите при огнената покруса в Лондон на 14 юни.

Снимка 306992
Източник:

Началните минути несъмнено бяха за футболистите на Арсенал, които влезнаха в тази среща с надалеч по-голяма упоритост. Връх в техните офанзивни старания бе офанзивата в 22-ата минута, когато новото попълнение Александър Лаказет се освободи фантастично от защитата на Челси, само че ударът му срещна страничната греда.

Ролите на терена обаче се трансформираха малко след настъпването на половин час футбол. Пер Мертезакер получи тежка контузия в носа, което наложи неговото наложително заместване със Сеад Коласинац. Всичко това докара до анархия в отбраната на Арсенал и няколко доста рискови положения пред Петър Чех. В 35-ата минута славният пазач на " топчиите " трябваше да бъде последна бариера пред гола, откакто реагира майсторски при тежък удар на Педро.

Снимка 306989
Източник:

Екшънът през втората част стартира незабавно след сигнала за възобновяване на играта. Мнозина по трибуните, отдали се на закупуването на хамбургер или бира, изпуснаха да видях по какъв начин Челси стига до гол още в 50-ата секунда.

Отбраната на Арсенал не почисти по съответен метод топката след корнер на противника. Гари Кейхил завоюва въздушния конфликт и като че ли от нищото самичък против Петър Чех изскочи от дълбочина Виктор Моузес. Нигерийският национал не чакаше различен късмет и без подготовка опъна мрежата на градския противник.

Снимка 306993
Източник:

След попадението дуелът се отвори още повече. Елнени бе покрай изравнително попадение, откакто насочи топката под гредата с нещо приблизително сред удар и центриране, само че Куртоа се намеси добре. Белгиецът бе впечатляващ и в 75-ата минута, когато с една ръка извади една бомба от над 30 метра на Гранит Джака.

10 минути преди края на конфликта за " Къмюнити шийлд ", тимът на Челси остана с човек по-малко. Педро влезе жестоко в краката на Гранит Джака и съдията Робърт Мадли реши да накаже сурово испанския арбитър.

Това обаче не беше огромната пакост за " сините ". От получения фаут, потърпевшият швейцарец центрира по съвършен метод в наказателното поле на противника. Там най-добре позициониран се оказа босненецът Коласинац, който с глава от няколко метра възвърне паритета на " Уембли ".

Снимка 306990
Източник:

До края, окрилени от своето числено предимство, " артилеристите " натиснаха крепко своя конкурент, само че в последна сметка не се стигна до пълня поврат в постоянното време. Така всичко ще се да се реши след осъществяването на дузпи по новия, и много чудноват формат, " АВВА ".

Снимка 306995
Източник:

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 1:1 (4:1 при осъществяването на дузпи)

0:1 Моузес (49 " ), 1:1 Коласинац (81 " )

При дузпите: 0:1 Гари Кейхил, 1:1 Уолкът, 2:1 Начо Монреал, Тибо Куртоа - пропуск, Алваро Мората - пропуск, 3:1 Окслейд-Чембърлейн, 4:1 Оливие Жиру

ЧЕРВЕН КАРТОН: Педро - Ч (80 " )

СТАДИОН: " Уембли "

СЪДИЯ: Робърт Мадли

АРСЕНАЛ: Чех, Мертезакер, Монреал, Белерин, Холдинг, Джака, Окслейд-Чембърлейн, Елнени, Уелбек, Лаказет, Айоби (резерви: Оспина, Жиру, Уолкът, Мейтланд-Нилс, Колашинац, Нелсън, Уилкок)

ЧЕЛСИ: Куртоа, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Алонсо, Фабрегас, Вилиан, Моузес, Педро, Канте, Башауай (резерви: Кабайеро, Рюдигер, Алваро Мората, Мусонда, Кристенсен, Скот, Бога)