Арсенал пропусна възможността да си осигури първото място в група

...

ПСВ нанесе втора загуба на Арсенал от началото на сезона и си гарантира място в следващата фаза

Арсенал пропусна опцията да си обезпечи първото място в група " А " на Лига Европа кръг преди края, откакто загуби с 0:2 от ПСВ Айндховен на " Филипс Стейдиъм ". Още преди седмица лондончани си бяха обезпечили присъединяване в идната фаза, откакто победиха вкъщи същия противник с 1:0. Днес те имаха потребност единствено от точка, с цел да си подсигуряват и първата позиция. Те обаче не съумяха и позволиха едвам втора загуба във всички шампионати от началото на сезона. Нидерландският отбор пък също си подсигурява място в елиминационната фаза, защото по същото врем Бодьо/Глимт загуби с 1:2 от новобранеца в групата Цюрих като посетител. Така разликата сред ПСВ и норвежкия отбор стана шест точки кръг преди края.

Микел Артета бе направил пет промени в съпоставяне са равенството със Саутхамптън през уикенда. Киърън Тиърни, Уилямс Салиба, Алберт Самби Локонга, Фабио Виейра и Еди Нкетия започва на местата на Бен Уайт, Габриел, Томас Партей, Букайо Сака и Габриел Жезус. Мат Търнър, който всекидневно стартираше на вратата на Арсенал в Лига Европа, пропусна дуела поради лека травма, което означаваше, че титулярят Аарън Рамсейл стартира за първи път в шампионата.

В състава на ПСВ имаше три корекции от дуела с Грьзонинген. Брантуайт, Мвене и Гутиерес стартираха.

Домакините нападнаха по-опасно първоначално, до момента в който гостите се задоволяваха с това да владеят повече топката. Рамсдейл избави удар на Симонс в деветата минута, а 10 по-късно Гакпо бе изведе и доста елегантно чукна топката над излезлия напред Рамсдейл. Попадението обаче вярно бе анулирано поради засада.

Бенитес също би трябвало да се намеси на вратата на ПСВ в 21-вата минута, когато избави удар от близко на Нкетия, който бе изведен добре от Виейра. Постепенно Арсенал се засилва. Мартинели изпусна един късмет, откакто стреля доста неопределено от добра позиция, само че в 43-тата минута Киърън Тиърни направи неточност в отбрана, която даде късмет на Симонс да прати топката във вратата на Рамсдейл. За повторно обаче попадение на домакините бе анулирано поради засада.

В добавеното време Бенитес избави рисков удар на Йодегор.

През второто полувреме ПСВ наказа закономерно Арсенал. Джоуи Веерман откри резултата, откакто получи подаване от Де Йонг към границата на наказателното поле, след което стреля в ъгъла за 1:0. След като асистира за първото попадение, Люк де Йонг самичък означи второто в 63-тата минута, когато засече с глава центриране от корнер. Рамсдейл също имаше виновност, защото не излезе добре.

Три минути по-късно за трети път попадение на домакините бе анулирано поради засада. Разочарованието още веднъж бе за Гакпо.

По същото време Бодьо/Глимт позволи изненадваща загуба с 1:2 от новобранеца Цюрих и по този начин се елементарни с възможностите за класиране напред. Първото полувреме бе много равностойно, само че в добавеното време норвежкият отбор взе задатък, откакто Пелегрино получи в наказателното поле от Гронбаек и прати топката под напречната греда. В 67-ата минута Цюрих изравни, откакто Никола Бораниясшевич довкара топката, която преди този момент бе рикоширала в гредата след удар на Окита. В 94-тата минута Анотнио Маркезано донесе успеха на Цюрих. В последния кръг Арсенал приема точно Цюрих и при триумф ще приключи преди всичко. ПСВ гостува на Бодьо/Глимт.

Снимки: Gettyimages