Арминия (Билефелд) изненада неприятно Айнтрахт при гостуването си във Франкфурт

...

Арминия изненада неприятно Айнтрахт във Франкфурт

Арминия (Билефелд) изненада неприятно Айнтрахт при гостуването си във Франкфурт от 20-ия кръг на Бундеслигата. Гостите се постановиха с 2:0 и нанесоха второ следващо домакинско проваляне на своя противник.

Патрик Вимер бе героят на вечерта за Арминия. Той откри резултата още в 5-ата минута, откакто бе изведен в наказателното поле и невъзмутимо осъществя за 0:1.

В 27-ата минута австриецът направи нещо извънредно красиво, като с рабона центрира топката към Алесандро Шьопф, който с гърди засече топката във вратата за 0:2.

Домакините от Айнтрахт имаха задоволително време да реагират и да потърсят някакъв поврат. Усилията им обаче се оказаха безплодни, а даже и през втората част гостите сътвориха повече голови благоприятни условия.

След този мач Айнтрахт остава на 8-ото място в класирането с 28 точки. Арминия пък най-малко краткотрайно излезе на 14-ата позиция с 21 точки.