Аржентина не успя да победи Чили в първия си мач

...

Аржентина се препъна за 1:1 с Чили

Аржентина не съумя да победи Чили в първия си мач на Копа Америка. Двубоят, игран в Рио де Жанейро, приключи 1:1.

Натискът на Аржентина даде резултат в 33-ата минута. Меси майсторски завъртя топката от директен свободен удар и нито стената, нито Клаудио Браво можеха да сторят нещо - 1:0. Капитанът на аржентиниците към този момент има общо 73 гола за националния отбор и 39 в публични мачове, с което усъвършенства върха на Габриел Батистута.

В края на полувремето “гаучосите ” претендираха за дузпа, само че ВАР убеди съдията Вилмар Ролдан да не показва бялата точка. Чили не сътвори нито една стойностна офанзива, само че това се промени след почивката.

В 53-ата минута се стигна до противоречива обстановка в другото наказателно поле. Емилиано Мартинес фаулира Видал, като още веднъж се прибегна до помощта на ВАР. Ролдан отсъди дузпа, а зад топката застана Видал. Мартинес избави неговия изстрел, само че Варгас се добра пръв до кълбото и изравни.
Аржентинците незабавно потеглиха напред. Браво отрази изстрели на Меси и Ди Мария, а Николас Гонсалес сгреши с паса при една от най-опасните контри на двукратните международни първенци. Чили също можеше да измъкне успеха, само че не употребява разкрилите се свободни протранства.
Източник: bnr.bg