АПОЕЛ и Георги Костадинов претърпяха поражение с 0:3 срещу Юргорден

...

Георги Костадинов загуби тежко с новия си отбор в Лигата на конференциите

АПОЕЛ и Георги Костадинов претърпяха проваляне с 0:3 против Юргорден в първия плейофен мач за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Капитанът на българския народен тим стартира като титуляр за кипърския гранд и остана на терена през цялата среща.

Още в деветата минута шведите откриха резултата посредством Виктор Едвардсен. Халмар Екдал повиши на 2:0 девет минути след почивката, а Густав Викейм оформи класическия триумф в интерес на домакините в 65-ата минута.
 Защитник на Базел: Идваме за добър резултат

" Наясно сме с положителните играчи на ЦСКА "

Юргорден остана в понижен състав в 71-ата минута след втори жълт и надлежно червен картон на Расмус Шулер.

АПОЕЛ не съумя да се възползва от численото си предимство и надълбоко в спомагателното време също остана с 10 футболисти, откакто испанецът Хосе Креспо беше отхвърлен с червен картон.

Мачът-реванш сред двата тима е в Кипър през идната седмица.