Англия се класира по впечатляващ начин за финалната четворка на

...

12 години по-късно Англия отново е полуфиналист на Световно по ръгби

Англия се класира по впечатляващ метод за финалната четворка на Световното по ръгби за първи път от 2007-а година насам, откакто два гола на крилото Джони Мей, отлична игра на Оуен Фарел и ужасно отбранително показване ги изведе до триумф над Австралия с 40:16.

Островитяните обърнаха развоя на събитията в своя изгода с два гола в границите на три минути в средата на първото полувреме. Три дузпи на Кристиано Леалифано оставиха „ кенгурата “ в мача при 17:9 на отмора, като голът на Марика Короибете редуцира разликата на единствено точка, само че Кайл Синклер вкара трети за англичаните, а Антъни Уотсън оформи крайния резултат с четвърто попадение.

Това бе седмата поредна победа на Англия над Австралия и три от три на международни шампионати след триумфите през 1995 и 2007. В спор за място на финала отборът ще се изправи против един всред международния първенец Нова Зеландия и Ирландия, които се срещат в Токио по-късно денем. /БГНЕС