Андрей Рубльов срещна огромни затруднения в откриващия си мач на

...

В 5-сетов трилър: Рубльов оцеля в супертайбрек срещу световния №78 за успешен старт на АО

Андрей Рубльов срещна големи усложнения в откриващия си мач на тазгодишния Аустрелиън Оупън, като бе забъркан в петсетова борба още на старта, само че в последна сметка потегли победоносно в Мелбърн. Руснакът, който показва отлична спортна форма при започване на сезона и победи с купата на шампионата в Хонг Конг, изглеждаше насочен към безпроблемен триумф против международния номер 78 Тиаго Сейбот Вилд, само че с развиването на дуела му се наложи да се сблъска с най-хубавото лице на сензацията от миналогодишния Ролан Гарос, преди да заслужи успеха след 3 часа и 45 минути престой на корта, завръщайки се от 2:5 точки в решителния супертайбрек - 7:5 6:4 3:6 4:6 7:6(6).

Така петият подложен в схемата узакони класирането си за втория кръг на Откритото състезание на Австралия, където му следва да се изправи против един всред Кристофър Юбенкс и Таро Даниел, който през вчерашния ден взе присъединяване във финалната борба на конкуренцията в Окланд.

Стартът на дуела се оказа мощно оптимистичен за бразилеца, който в началото избави брейкбол, преди да разкрие образно уменията си в атакуващ проект, като засвидетелства класата на форхенда си и се отдръпна на първата отмора за мача с пробив задатък. Въпреки неуверения си четвърт час до този миг в срещата, последователно Рубльов доста повиши качеството на ударите си и все по-често излизаше в ролята на победител при своебразните престрелки от главната линия, което му разреши да откри дълготраен надзор на корта и той не просто скоропостижно навакса пасива си в резултата, а даже в последния вероятен миг от сета осъществя решителен брейк, с цел да направи първата крачка по пътя към успеха.

Източник: tennis.bg