Анадолу Ефес и Армани Милано спечелиха като домакини първите четвъртфинални

...

Анадолу Ефес и Армани Милано взеха аванс след първите плейофни мачове в Евролигата

Анадолу Ефес и Армани Милано завоюваха като домакини първите четвъртфинални плейофни мачове от баскетболната Евролига за мъже.

Ефес се наложи изрично над Реал Мадрид с 90:63 и поведе в серията с 1:0. Турският тим доминираше през второто полувреме и взе безапелационна победа. Родриг Бобоа бе най-резултатен за Ефес с 19 точки, а Сертач Шанлъ добави 16.

Highlights... dominates second half to beat Real
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)
Значително по-оспорван и трагичен бе другият плейоф нощес сред Армани Милано и Байерн Мюнхен. Италианският тим направи един от най-паметните обрати в Евролигата и завоюва със 79:78. Армани изоставаше с 19 точки на почивката, само че през второто полувреме домакините се подвигнаха на взлом и минута преди края изравниха за 74:74. Драмата в заключителните секунди бе цялостна, като Армани стигна до успеха с панер със сирената на Зак ЛеДей.

ЛеДей приключи със 17 точки и 7 битки за Армани, а Серхио Родригес също способства за обрата, отбелязвайки всичките си 13 точки в последните 11 минути. Ди Джей Сийли бе най-резултатен за Байерн с 23 точки.