Александър Везенков изигра най-силния си мач, откакто се присъедини към

...

Везенков отбеляза 14 точки за победа на Сакраменто

Александър Везенков изигра най-силния си мач, откогато се причисли към Сакраменто Кингс. Българският национал означи рекордните в кариерата си в НБА 14 точки при успеха над Финикс Сънс със 114:106. Към тях той добави три битки в нахлуване, две асистенции и три откраднати топки.

Везенков прекара на паркета общо 20 минути, като беше прецизен в 5 от 7-те си стрелби от игра, в това число 2/3 от тройката. Той приключи с +/- от +5 и беше измежду най-полезните в състава на гостите.

" Кралете " заемат шесто място в Западната конференция с актив от 12 победи и 8 загуби. Преди няколко дни тимът на Майк Браун отпадна на четвъртфиналите в In-Season шампионата след проваляне от Ню Орлиънс Пеликанс, само че през днешния ден се върна към успехите.

Финикс има баланс от 12 триумфа и 10 загуби. " Слънцата " бяха отстранени в новия шампионат от Лос Анджелис Лейкърс. Срещу Сакраменто те бяха без получилия отмора Кевин Дюрант и Брадли Бийл, който лекува травма, предава Спортал.

Следващият мач на Сакраменто е вкъщи против Бруклин Нетс на 12 декември от 05:00 часа българско време.
Източник: petel.bg