Академик се бори доста, но загуби домакинството си на израелския

...

Академик се бори много, но загуби от Ирони Нахария

Академик се бори много, само че загуби семейството си на израелския Ирони Нахария с 61:76 в осмата си среща от Балканската лига.

Първата четвърт беше извоювана с 24:15 от гостите от Израел. Втората четвърт приключи при 15:15. На полувремето резултатът беше 39:30 за Ирони.

Третата четвърт също завърши с тъждество - 18:18. Последната четвърт беше извоювана с 19:13 от Ирони. Така Академик загуби с 61:76.

Пловдивчани са с 5 победи и три загуби, а Ирони е с четири триумфа и една загуба.

Николай Николов стана най-резултатен с 14 точки, Васил Бачев добави 13, а Тони Гуджино се отличи с 12.

За домакините най-резултатен стана Томер Коен и Йогев Охайон с по 16 точки.

На 18 декември, от 18:00ч. в зала " Сила " Академик е хазаин на Рилски състезател в дуел от НБЛ.

Следващият мач на отбора в Балканската лига е на 22 декември против косовския Сигал Прищина.
Източник: trafficnews.bg