Академик Пловдив загуби тежко с 91:49 (16:11, 22:13, 25:10, 26:15)

...

Академик падна лошо от Рилецо в контрола в Арена Самоков

Академик Пловдив загуби тежко с 91:49 (16:11, 22:13, 25:10, 26:15) контролата с Рилски състезател в " Арена Самоков ".

Отборът на домакините сподели по-стойностна игра във втората си инспекция от началото на подготовката - първата бе преди няколко дни против гръцкия гранд Олимпиакос.

Проблем за пловдивчани през целия мач бе незадоволителната мощност под коша, откакто центърът Тони Гуджино до скоро лекуваше травма, а оповестеният за ново попълнение Руот Монийонг бе освободен, защото е скрил за тежка контузия по време на договарянията.

Двата отбора предложиха интерес дуел, в който треньорите пробваха разнообразни типове тактики. Все отново Рилски състезател сподели по-добра игра още от началото на първа четвърт и след 10 минути игра имаше преднина от 16:11.

Тази разлика не се задържа дълго на таблото, тъй като баскетболистите на Людмил Хаджисотиров подвигнаха още повече оборотите, което мигновено докара до двуцифрена преднина в интерес на Рилски. Тя се резервира такава до самия завършек на четвъртината, който пристигна при 38:24.

След почивката играчите на Рилски не позволиха разпределяне, а преднината им продължи да се повишава като в края на третата част съвсем доближи 30 точки- 63:34.

В последната четвъртина треньорите на двата състава заложиха най-вече на по- младите си състезатели, като Рилецо още веднъж беше водещият тим и справедливо завоюва срещата с крайното 91:49.

Най-резултатни в инспекцията за домакините бяха Алекс Симеонов и Златин Георгиев, които завършиха с по 13 точки. 12 вкара Васил Попов, а с по 11 се регистрираха Мирослав Васов и Ей Джей Хес. Близо до дабъл- дабъл с 10 точки и 9 битки остана Трей Портър.
Източник: marica.bg