Академик Пловдив победи с 87:83 (22:9, 20:20, 20:30, 25:24) Рилски

...

Победа и кошмарна контузия за Академик в сблъсъка с Рилецо

Академик Пловдив победи с 87:83 (22:9, 20:20, 20:30, 25:24) Рилски състезател като хазаин в мач от 29-ия кръг на Националната баскетболна лига. Това е четвърто проваляне за водача в класирането от Самоков, който има и 23 победи в сметката си, а пловдивчани са с баланс 10-16.

Кошмарна травма получи баскетболистът на Академик Пловдив Николай Николов, който е със подозрения за счупена китка.

Иначе срещата в зала “Сила ” стартира стремително за баскетболистите на Йордан Янков, които за 10 минути игра си осигуриха удобен задатък от 13 точки. Във втората част гостите съумяха да стоят равностойно на противника, като двата тима вкараха по еднакъв брой точки (20:20). След паузата играчите на Людмил Хаджисотиров се върнаха в играта, стопявайки пасива си до 3 точки преди заключителната четвърт. Въпреки завързаната игра в последните минути, въпреки всичко домакините се поздравиха с победа.

Васил Бачев беше най-резултатен за Академик Пловдив с 25 точки, 19 вкара Евгени Хаджирусев, а с 11 се разписа Тайлър Криймър.

За Рилски състезател Чавдар Костов наниза 18 точки, а Димаджио Уигинс добави 15 точки.

Снимки: Startphoto