АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Юсеф Ен-Несири трябваше да изчака,

...

Мароко леко победи с 3-0 над Танзания в откриването на Купата на Африка

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Юсеф Ен-Несири трябваше да изчака, до момента в който влезе на аварийна пейка, преди да отпразнува гол, който оказа помощ на Мароко да завоюва победа с 3-0 над Танзания в първия им мач за Купата на Африканските народи в сряда.

Празнествата на Ен-Несири в началото бяха прекратени от засада, откакто той вкара третия гол за своя тим в 80-ата минута. Той към този момент беше направил път на резервата Амине Харит да продължи вместо него, преди инспекцията на VAR да удостовери, че е бил встрани при центриране на Ашраф Хакими.

Това накара съотборниците на Ен-Несири да се втурнат към пейката на Мароко, с цел да поздравят нападателят на Севиля.

В последна сметка това беше удобна победа за „ Атласките лъвове “, един от любимците преди шампионата след достигането до полуфиналите на Световната купа в Катар.

Ромен Саис откри резултата в 30-ата минута, когато най-бързо отби, откакто Айши Манула избави директен свободен удар на Хаким Зиех от границата на наказателното пол...