16-годишната Ива Иванова постигна втора победа в дебютното си участие

...

Ива Иванова се класира без загубен сет за осминафиналите на Ролан Гарос“ за юноши и девойки

16-годишната Ива Иванова реализира втора победа в дебютното си присъединяване на шампионат от Големия Шлем. Така българката се класира за осминафиналите на сингъл при девойките Откритото състезание на Франция по тенис.

Във втория кръг Иванова победи с 6:4, 6:4 №43 в международната класация Франческа Паче от Италия. Срещата продължи 71 минути.

След замяна на два ранни пробива Иванова още веднъж стигна до брейк за 4:3 в първия сет. При 5:3 Ива пропусна три сетбола при сервис на Паче, само че по-късно затвори първата част на лично подаване.

Във втората част Иванова на два пъти изпусна преднина от пробив, само че направи още един с цел да поведе с 5:4. На личен сервис българката поведе с 40-15 и от втората си опция затвори мача в своя изгода.

На старта на шампионата Иванова победи с 6:2, 6:3 Марго Фантала от Франция.

За страдание Илиян Радулов и Адрияно Дженев изгубиха трагично на старта в шампионата на двойки при юношите от Рой Хоровиц и Александър Разеги (САЩ) с 3:6, 6:1, 8-10. Българите имаха задатък от 5:2 в решаващия шампионски тайбрек до 10 точки, само че американците съумяха да извърнат резултата.

По-рано през днешния ден . Поставеният под №5 българин направи поврат и победи с 6:7(3), 6:4, 6:1 №31 в международната класация Алексей Панарин от Русия. Във втория кръг Радулов ще играе против Пол Барбие Газьо от Франция.