11-ият в световната ранглиста по тенис Пабло Кареньо-Буста се класира

...

Кареньо-Буста продължава да гледа уверено напред в Париж

11-ият в международната класация по тенис Пабло Кареньо-Буста се класира за трети кръг на “Ролан Гарос” след четирисетова победа над Федерико Делбонис - 7:6(0), 7:6(2), 3:6, 6:4 за три часа и 20 минути игра. Испанецът е евентуален съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите, като двамата имат четири мача на клей, а българинът към момента не е съумял да надделее над този противник, като за последно играха в Барселона (АТР500).
В типичния си жанр Кареньо-Буста направи по-малко уинъри и по-малко неточности от Делбонис - 41 и 34 против надлежно 54 и 50. Той бе по-ефективен от начален удар - 71% вкаран първи сервис, 76% извоювани точки и 52% извоювани от втори, до момента в който процентите на съперника му бяха 59, 73 и 51. Също по този начин испанецът избави цели 19 точки за пробив.
Следващият мач на Кареньо-Буста ще бъде против Марко Чекинато, който по-рано отстрани “щастливия губещ” Марко Трунджилети.