Здравословното хранене на децата е тема на конференция днес в НДК. Събитието е част от календара
Здравословното хранене на децата е тематика на конференция през днешния ден в НДК. Събитието е част от календара на Българското председателство.
Експерти от страните членки от сферата на опазването на здравето и земеделието ще дискутират опциите на дейни политики за справяне с растежа на хроничните заболявания.
Връзката сред хранене и здраве, отражението на храните върху детското развиване, здравословните хранителни привички, регулация на маркетинга на храни, предопределени за деца, са част от тематиките на дебата.
Форумът е под надпис „ Здравословно бъдеще за Европа: здравословно хранене при децата ". Събитието ще бъде намерено взаимно от Министерство на здравеопазването, Министерство на земеделието, Националният омбудсман и Европейската комисия.
Експерти от страните членки от сферата на опазването на здравето и земеделието ще дискутират опциите на дейни политики за справяне с растежа на хроничните заболявания.
Връзката сред хранене и здраве, отражението на храните върху детското развиване, здравословните хранителни привички, регулация на маркетинга на храни, предопределени за деца, са част от тематиките на дебата.
Форумът е под надпис „ Здравословно бъдеще за Европа: здравословно хранене при децата ". Събитието ще бъде намерено взаимно от Министерство на здравеопазването, Министерство на земеделието, Националният омбудсман и Европейската комисия.
Източник: offnews.bg
КОМЕНТАРИ




