Здравко Добрев спечели днешното контролно на националния отбор по спортна

...

Здравко Добрев спечели контролното преди Световното по спортна гимнастика за младежи

Здравко Добрев завоюва днешното контролно на националния тим по спортна гимнастика за младежи като събра общ брой от шестте изигравания 77,560 точки. Втори със 75,120 точки е Кристофър Ногейра. Следва Максим Казанджиев със 73,960 точки и Даниел Трифонов със 72, 590 точки.

За Световното състезание ще пътуват и четиримата състезатели, като след подиум тренировката ще се дефинират тримата, които ще играят в шампионата на планетата! Според регламента за отборното класиране играят трима състезатели, взимат се двете най- положителни оценки. За многобоя се класират първите 24 от квалификациите, а за финалите първите 8 на всеки апарат, само че най-много по двама от нация.