Защитаващият титлата си и номер 3 в схемата Александър Зверев

...

Циципас елиминира шампиона Зверев в Мадрид

Защитаващият купата си и номер 3 в схемата Александър Зверев (Германия) отпадна на четвъртфиналите на шампионата от сериите " Мастърс " в Мадрид с награден фонд 6,5 милиона евро. Зверев загуби от осмия подложен Стефанос Циципас (Гърция) с 5:7, 6:3, 2:6 за 2:10 часа.

20-годишният Циципас взе подаването на Зверев в 11-ия гейм по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част германецът доминираше и след пробив в осмия гейм изравни резултата. В третия сет Циципас стигна до нови два пробива и без проблеми завоюва дуела.

Гръцкият тенисист ще играе за повторно в кариерата си на полуфинал на шампионат от сериите " Мастърс ".

На полуфиналите Стефанос Циципас ще играе с спечелилия от дуела сред петкратния първенец и втори подложен Рафаел Надал (Испания) и Стан Вавринка (Швейцария).