Загуба за женския национален отбор на старта на квалификациите за

...

"Лъвиците" стартираха евроквалификациите с поражение

Загуба за женския народен тим на старта на квалификациите за Евробаскет 2023! " Лъвиците " отстъпиха със 73:84 на Хърватия вкъщи.

В " Арена Ботевград " отборът ни имаше преимущество в началните минути против осминафиналиста от предходното издание на еврошампионата, само че гостите направиха доста мощна втора четвърт и натрупаха задатък, който запазиха до края.

Над всички бе Ивана Дойкич с 24 точки и 12 битки, дабъл-дабъл добави и Андрияна Цвиткович с 20 точки и 10 битки.

Снимка: fiba.basketball

За България най-вече точки - 19, осъществя Христина Иванова, 14 означи Жаклин Златанова, 12 - Борислава Христова, 10 - Радостина Христова.

Тазвечершният мач е единственият за " лъвиците " в този квалификационен прозорец, а на хърватките следва домакинство на Сърбия. Вторият дуел на " лъвиците " ще е чак през ноември 2022 година

Източник: btvnovinite.bg