За първи път от 3 години насам в Шампионската лига

...

Националът Краев ще играе в Шампионската лига

За първи път от 3 години насам в Шампионската лига ще играе български футболист. Божидар Краев се класира с тима си " Мидтиланд ", който ще бъде дебютант в най-комерсиалния европейски клубен шампионат. Това стана след победа с 4:1 над гостуващия " Славия " (Прага) в плейоф-реванш. Първият мач в Чехия бе приключил 0:0.

Гостите от " Славия " поведоха на реванша в Дания посредством нигериеца Питър Олайинка още в 3-ата минута. " Мидтиланд " обаче обърна резултата след почивката, като принос за това имаше и българският национал, който влезе като запаса в 58-ата минута. Датчаните вкараха голове посредством гвинееца Сори Каба (65), Александър Щолц (84-дузпа), нигериеца Франк Ониека (88) и Андерс Дрейер (90). Асистенцията за последното попадение бе на Краев.

На жребия за груповата фаза тази вечер от 18:00 ч. българско време " Мидтиланд " ще бъде подложен в последната, четвърта урна.

За последно българин е играл в Шампионската лига през сезон 2017/18 - Георги Миланов с ЦСКА (Москва).
Източник: segabg.com