Ювентус победи Лацио с 1:0 в четвъртфинален мач от турнира за Купата

...

МЕЧТАТА ОСТАВА! Юве на полуфинал за Купата

Ювентус победи Лацио с 1:0 в четвъртфинален мач от шампионата за Купата на Италия. Единственото попадение падна в 44-ата минута и бе дело на бранителя Бремер. Така " бианконерите " си осигуриха среща с Интер на полуфиналите за Купата, повтаряне на финала от 2022-а година, извоюван с 4:2 от " нерадзурите ".  Лацио наложи надзор над срещата още от първите минути. " Римските орли " владееха топката повече. Първата по-опасна обстановка обаче бе пред вратата на Лацио в 7-ата минута, когато удар на Куадрадо бе блокиран и топката излезе в корнер. " Бианконерите " не съумяха да се възползват от ъгловия удар по най-хубавия метод.

В 14-ата минута пък пристигна първата отлична опция за Лацио. Гостите комбинираха добре, a Матия Дзакани стреля настрана от вратата на Ювентус. Минута по-късно " бианконерите " дадоха отговор с изстрел на Филип Костич, който нахлу в наказателното поле на " римските орли " със страхотната си техника и скорост. Ударът му обаче бе избавен.

Срещата сериозно се накъса поради чести нарушавания и от двата отбора. До 25-ата минута обаче единственият прецизен удар в мача бе този на Филип Костич.

В 26-ата минута Фаджоли и Киеза комбинираха на няколко пъти, а вторият бе съборен в наказателното поле на Лацио. Съдията обаче бе безапелационен, че играта би трябвало да продължи макар претенциите на домакините за дузпа.

Две минути по-късно Адриен Рабио стреля с глава, а топката попадна в средата на вратата, където стражът на Лацио улови топката без проблеми.

В 33-ата минута Фелипе Андерсон си опита шанса с изстрел от сериозна отдалеченост. Бразилецът се опита да изненада стража Перин, само че не съумя да уцели вратата.

Душан Влахович не съумя да се възползва от неточност на Лацио при изнасянето на топката. Домакините съумяха да откраднат притежанието на топката в 40-ата минута и Влахович бързо опита да откри вратата на " римските орли ", само че стреля разочароващо.

Минута преди края на първото полувреме, Бремер изведе напред Ювентус след центриране отдясно. Бразилецът съумя да стигне до топката първи и я прати от близка отдалеченост във вратата на Лацио за 1:0. Попадението бе прегледано от ВАР за евентуална засада, само че такава нямаше и голът остана.
Нападателят на гостите - Чиро Имобиле, бе сменен на полувремето. На негово място в игра влезе Педро. В 50-ата минута Лацио стигна до първия си прецизен удар. Той обаче не заплаши по никакъв метод стража на Ювентус - Перин. " Римските орли " още веднъж задържаха топката повече от съперника си.
Ювентус погледна към вратата на гостите в 57-ата минута след доза шанс. Удар на Куадрадо обаче бе блокиран.

В 63-ата минута и Алегри посегна към промените. В игра влязоха Мирети и Мойс Кийн, които замениха Фаджоли и Душан Влахович. Въпреки високия брой нарушавания, първият жълт картон бе показан в 65-ата минута. Той бе за Хуан Куадрадо.

Две минути по-късно Локатели стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката право във вратаря на Лацио, който удобно улови. В 70-ата минута пък Локатели прати ужасно дълго подаване към Кийн, който си пое добре топката и даже съумя да нанесе изстрел от сложен ъгъл. Стражът на " римските орли " - Машимиано, още веднъж се намеси.

В 82-ата минута човек от щаба на Маурицио Сари получи червен картон след словесна препирня край тъчлинията.

Три минути по-късно Анхел ди Мария, който се появи от аварийна пейка, опита самостоятелен пробив и даже съумя да нахлуе в наказателното поле на Лацио, само че по-късно бе спрян.

Ювентус продължи да е по-активният отбор в офанзива и в 87-ата минута Филип Костич бе доста покрай това да откри свободния в пеналтерията Мойс Кийн. Нападателят обаче се размина с острото подаване на Костич. Лацио по този начин и не съумя да заплаши вратата на " бианконерите " в последните минути на мача.

Дълбоко в петте добавени минути на мача Маркос Антонио от състав ана Лацио опита изстрел от сериозна отдалеченост, който обаче бе блокиран.

ЮВЕНТУС - ЛАЦИО 1:0

1:0 Бремер 44`

Съставите на двата тима:

Ювентус:  36. Перин, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 6. Данило, 11. Куадрадо, 44. Фаджоли, 5. Мануел Локатели, 25. Адриен Рабио, 17. Филип Костич,  7. Киеза, 9. Душан Влахович

Старши треньор:  Масимилиано Алегри
Лацио:  1. Луиш Машимиано, 29. Лазари, 4. Патрик, 13. Алесио Романьоли, 77. Адам Марушич, 10. Луис Алберто, 5. Весино, 32. Данило Каталди, 7. Фелипе Андерсон, 17. Чиро Имобиле, 20. Матия Дзакани
Старши треньор:  Маурицио Сари
Източник: novsport.com