Ювентус измъкна 1:1 от домакинството си на Севиля в първи

...

Ювентус се спаси в 97-ата минута, Рома би Байер

Ювентус измъкна 1:1 от семейството си на Севиля в първи полуфинал от Лига Европа. Изравнителният гол за бианконерите падна в 97-ата минута.

Тогава се разписа резервата Федерико Гати след пас на друга запаса – Пол Погба. 24-годишният бранител смени след час игра Леонардо Бонучи. Самият за Ювентус. Голът е втори за Гати в шампионата, първият беше при 1:0 над Спортинг Лисабон.

Иначе Севиля игра по-добре и откри в средата на първата част посредством Ен-Насири. През първото полувреме Ювентус нямаше прецизен удар, а Севиля имаше пет. След почивката Алегри смени схемата и това оказа помощ на Юве.

В другия полуфинал Рома победи Байер Леверкузен с 1:0. Загубата е втора подред за немския отбор във всички шампионати. Рома пък постави завършек на отрицателна серия от пет мача без триумф. Единствения гол вкара Едоардо Бове в 62-ата минута.

В Лигата на конференциите Базел завоюва против Фиорентина в Италия с 2:1. Победното попадение падна във втората минута на добавеното време. Фиорентина откри посредством Кабрал в средата на първото полувреме. Диуф изравни двайсетина минути преди края, а Амдуни направи 1:2.

В другия полуфинал Уест Хем обърна с 2:1. Гостите откриха в края на първата част посредством Райндерс. Бенрахма (67) от дузпа и Антонио (75) обаче донесоха триумфа на чуковете.