Юношите на Ботев записаха добро представяне на международния турнир Prvi

...

ПСВ Айндховен и Домжале спряха юношите на Ботев в Хърватия

Юношите на Ботев записаха положително показване на интернационалния шампионат Prvi Koraci. Надпреварата се организира от 17 до 20 април в Хърватия, а присъединяване в нея взеха голям брой тимове от цяла Европа.

При набор 2007 " канарчетата " отпаднаха на осминафиналите. В групата си момчетата на Стоян Ангелов записаха две победи с по 3:0 над NK Rudar и NS Medimurje, като по този метод приключиха на първото място.

На осминафиналите " жълто-черните " се изправиха против холандския гранд ПСВ Айндховен, който бе приключил на второто място в групата си. Пловдивчани изиграха извънредно мощен мач, като изтърваха голям брой положения и срещата приключи 1:1, а при дузпите холандците демонстрираха по-точен мерник и победиха.

При набор 2009 пловдивчани стигнаха до четвъртфиналите. В груповата фаза възпитаниците на Минчо Цветанов записаха три победи - с 5:3 над NHK Sibenik, 4:1 над HRNK Zmaj и 2:1 над HSK Zrinjski Mostar.

В осминафиналите " канарчетата " се постановиха с 3:1 над хърватския втородивизионен отбор HNK Jadran. На четвъртфиналите " жълто-черните " отстъпиха с 1:2 на словенския Домжале.
Първа лига 5 кръг, понеделник 29 април  Ботев (Пловдив) 20:00  ЦСКА-София