Юношеският национален отбор по футбол на България до 15 г.

...

Футболните национали до 15 години се наложиха над Словения

Юношеският народен тим по футбол на България до 15 година завоюва с 3:1 първата от двете контроли против връстниците си от Словакия като посетител, само че пропусна да се поздрави с много по-изразителен триумф.

Най-вече през първата част нашият отбор пропусна няколко доста чисти положения, които можеха да създадат успеха ни още по-внушителна.

Словакия осъществя от първия си и единствен изстрел в границите на българската врата посредством Даниел, който бе прецизен в 12-ата минута с глава след центриране от ъглов удар. България откри тотално предимство и изпусна три обстановки за равнене след изстрели на Стивън Жерард, Марто Бойчев и Димитър Челебиев. Все отново логиката спечелва в 28-мата минута, когато капитанът Кристиян Горянов се разписа от фаул.

След почивката българският селекционер Калоян Георгиев предприе много промени, само че „ лъвчетата “ продължиха да преобладават. Почти незабавно след подновяването на играта Кристиян Михайлов вкара ужасно попадение след изстрел в далечния ъгъл за 2:1, а в 60-ата минута Георги Стефчов оформи крайния резултат с глава.

Следващата контрола сред двата отбора е на 6 октомври (четвъртък) от 12:00 часа.