Юношеският национален отбор на България до 17 години победи с

...

Страхотен успех! България U17 подчини Унгария като гост и мечтае за Евро 2024

Юношеският народен тим на България до 17 години победи с 1:0 връстниците си от Унгария и се класира за идващия стадий в пресяванията.

В другата среща от група 13 Босна и Херцеговина победи Андора с 3:0. Така в класирането босненците водят с 4 точки и по-добра голова разлика, България също е с 4. Унгария има 3, а Андора - 0. В последния кръг след два дни българите играят с Андора, а Босна и Херцеговина и Унгария ще влязат в пряк спор. Дори и да загуби мача си обаче, българският отбор на родените през 2007-а година няма да слезе под 2-ото място и сигурно продължава към Елитния кръг. Във въпросния първокласен кръг тимовете още веднъж са разпределени в четири групи.

Единственото попадение за България вкара Филип Гигов в 23-ата минута, а от самото начало головите положения на българския тим бяха доста по-чисти. И попадението пристигна след доста добре направена и бърза офанзива, в която Борис Тодоров стреля и затрудни оптимално вратаря Кочиш. Той мазета топката, само че притичалия Гигов я прати в мрежата.

До края на първата част нямаше съществени рискове и пред двете порти, само че след почивката българският отбор пропусна да удвои преднината си посредством Марто Бойчев, Борис Тодоров и още веднъж Филип Гигов. Унгарците също имаха няколко хубави благоприятни условия, като най-хубавата беше пред резервата Жомбор Хьош. Но вратарят Атанас Кехайов се оправи и улови топката.

Състав на България: Атанас Кехайов, Кристиян Йорданов, Мартин Йорданов, Данаил Ластарджиев, Божидар Петров, Марто Бойчев (76 - Виктор Иванов), Михаил Полендаков, Борис Тодоров (90 - Деян Кирилов), Васил Каймаканов (64 - Калоян Божков), Емил Найденов (64 - Давид Димитров), Филип Гигов