Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели трето

...

България U16 победи Северна Македония

Юношеският народен тим на България до 16 година завоюва трето място на интернационалния другарски шампионат „ Милян Милянич “, откакто в дребния край победи Северна Македония с 2:0. „ Лъвчетата “ преобладаваха през целия дуел, само че съумяха да материализират превъзходството си в края, когато бяха маркирани и двете попадения.

Двубоят се организира при непрекъснат плевел вятър в Стара Пазова, който затрудняваше съществено и двата тима. През първата част голови обстановки съвсем липсваха, като за България най-хубавият късмет се откри още в първите минути, когато Стивън Жерард се откъсна самичък против вратаря Онур Бешир, само че бе фаулиран на границата на наказателното поле в последния момент преди да нанесе голов удар.

След почивката отборът на селекционера Йордан Петков откри тотално предимство и сътвори много благоприятни условия за гол. В 69-тата минута Тарек Жензарли откри гредата с изстрел от разстояние, а десетина минути по-късно въпреки всичко вратата на Северна Македония бе завладяна – след неумело избита топка от Бешир, Жерард бе най-съобразителен при добавката за 1:0. Победата на България бе узаконена в 86-тата минута, когато резервата Максимилиан Симеонов нахлу отдясно в наказателното поле и бе фаулиран, а капитанът Михаил Полендаков бе прецизен от отсъдената дузпа.

Съставът на България:  12. Атанас Кехайов, 2. Крис Иванов, 3. Стоян Добрев, 5. Михаил Полендаков, 19. Давид Димитров, 6. Валери Владимиров, 22. Кристиян Ирмиев, 17. Тарек Жензарли, 15. Стивън Жерард, 11. Васил Каймаканов, 9. Марсел Бибишков (през втората част в игра влязоха 10. Кристиян Горянов, 7. Максимилиан Симеонов, 14. Виктор Илиев, 4. Павел Златанов)

Селекционер:  Йордан Петков