Юношеският национален отбор на България до 16 г. се представи

...

България U16 изпусна Сърбия в контрола

Юношеският народен тим на България до 16 година се показа на високо равнище и бе на секунди от това да се поздрави с победа във втората си инспекция против Сърбия U16, само че попадение в даденото от рефера продължение разреши на противника да измъкне равенството (1:1). Като цяло „ лъвчетата “ бяха по-добрият тим на терена в Национална футболна база „ Бояна “ и, като се изключи че сътвориха доста повече голови обстановки, пропуснаха и дузпа.

Двубоят стартира равностойно, с цел да се стигне до 15-тата минута, когато България получи 11-метров углавен удар, само че изстрелът на Кристиян Горянов бе избавен от вратаря Васин. Последва напън на нашия състав и на няколко пъти нападателите ни можеха да открият резултата.

Логичното въпреки всичко се случи в 57-мата минута, когато Васил Каймаканов бе изведен самичък против сръбския пазач и с техничен удар около него означи за 1:0. Гостите се пробваха да отговорят, само че отличните изяви на вратаря Николай Страшников резервираха българската мрежа „ суха “ до самия край, когато при контраофанзива сръбският отбор въпреки всичко доближи до равенството.

Съставът на България:  23. Николай Страшников, 3. Деян Кирилов, 4. Никола Николов, 5. Михаил Полендаков, 16. Светлозар Джуров, 6. Николай Хаджиев (58 – 21. Крум Стойчев), 11. Васил Каймаканов (65 – 20. Исмет Хасан), 17. Владимир Драганов (46 – 7. Аксел Велев), 10. Виторио Шотев (87 – 15. Кирил Цеков), 19. Емил Найденов (46 – 9. Марсел Бибишков), 22. Кристиян Горянов (65 – 18. Севи Идриз).

Селекционер:  Калоян Георгиев.